План виховної роботи
...
«Одвічні українські обереги»
Зустріч студентської молоді з майстринею рукоділля
Дудіною Любов‘ю Василівною
До Міжнародного Дня вишиванки студенти Придунайської філії МАУП завітали до філії №4 бібліотеки для дорослих де на них чекала зустріч з майстринею рукоділля Дудіною Любов‘ю Василівною.
День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння українського етнічного вишитого одягу, його популяризація серед молоді та населення держави загалом. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
Щороку відмічається в третій четвер травня . Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.
Історія української вишитої сорочки сягає своїм корінням в глибоку давнину, коли наші предки були язичниками і вірили в потужну силу природи. Своє шанування український народ висловлював в незвичайному мистецтві – вишивці. Через вишиті візерунки та орнаменти наші пращури передавали сімейні знаки, які зберігалися в роду. Кожен рід у давнину мав свою спадкову символіку.
Сьогодні українська вишиванка – це красиво і актуально! Сучасна вишита сорочка – це сукупність стилю та вікових традицій. Колоритний одяг, створений в українському стилі, зароджує відчуття спорідненості зі своїм народом, сприяє святковому настрою.
Таким чином ми всі висловлюємо любов до своєї Батьківщини, гордість за свою національну приналежність.
Українська земля багата традиціями і віруваннями, тому в побуті народу і донині збереглося безліч речей, які сприймались нашими пращурами як обереги. Серед них лялька, та не звичайна, а виготовлена технікою «намотування» без використання голки, звідси і назва «мотанка». Про сучасну автентичну ляльку та її стародавню попередницю дізнались від Любові Василівни Дудіної – майстрині, що вже багато років спеціалізується на виготовленні оберегів, народних іграшок( у тому числі українських), сучасних стилізованих ляльок.
В одязі мотанки немає випадкових елементів, всі вони символічні: спідниця – земля; сорочка – єднання минулого, теперішнього і майбутнього; головний убір (очіпок, хустка чи дівоча стрічка) – зв’язок із небом… Цієї традиції при її виготовленні дотримуються й досі.
Але не забуваємо, що найсильнішим оберегом було слово. Були складені тисячі замовлянь і молитов, які оберігали людину. Це своєрідний код, доступ до таємної потужної енергії. Слово, вимовлене з любов`ю і вірою, оберігає. Ми дуже вдячні за розповідь про вишиванки та вишиті обереги завідуючий бібліотекою Светлані Петрівні Косійчук.
Олександр Терзі, студент І курсу Придунайської філії МАУП