План виховної роботи
...
У цьому році ми відмічаємо 205- річницю дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Українці в Україні та в усьому світі з сердечним піднесенням приходять до всіх пам’ятних місць, пов’язаних із його життям і творчістю, а також із незмінною любов’ ю звертаються до літературно-мистецької спадщини великого сина України.
Студенти Придунайської філії МАУП відвідали бібліотеку-філію № 4, де для них працівники бібліотеки підготували літературно-музичну композицію «Цілюще джерело Шевченківської музи» з показом відеоматеріалів про життя та творчість великого поета із серії «Обличчя в історії України», «Шевченко – художник», «Заповіт».
Особливий інтерес викликала тема долі дівчини і жінки у творчості Тараса Шевченка. Сувора дійсність була жорстокою і до Шевченкової України - неньки. Прекрасне материнство можливе лише у країні, де кожна людина — господар своєї долі. Про вільних людей у вільній країні писав поет: «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі...»
У читальній залі бібліотеки звучали пісні , балади на вірші поета. Студенти читали поезію Великого Кобзаря, відомі ще зі школи рядки з поем, балад, ліричних віршів. Для нас Шевченко — таіна, над розгадкою якої буде працювати ще не одне покоління, криниця з холодною джерельною водою, яка затамовує духовну спрагу народу. Щораз, спілкуючись з нетлінною творчою спадщиною великого сина українського народу, знаходимо щось нове, хвилююче, невідоме досі.
Завідуюча філією С.П. Косійчук провела огляд книжкової виставки «Лунає струна Кобзаревого слова», на якій представлені художні твори Тараса Шевченка, літературно-критична та публіцистична література про його життя і творчість, запропонувала студентам для творчої роботи та навчання тематичну добірку статей, рекомендувала анотований список літератури з фонду бібліотеки-філії.
Тут народилася ідея підтримати Міжнародний флешмоб «Великий Шевченко», яку студенти втілили в життя біля пам’ятника Т.Г. Шевченкові.
Андрій Дойчу, студент І курсу Придунайської філії МАУП