Мова освітнього процесу

 

МОВОЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У ПРИДУНАЙСЬКІЙ ФІЛІЇ ПрАТ "ВНЗ "МАУП"  Є  ДЕРЖАВНА - УКРАЇНСЬКА МОВА

Відповідно до статті  7 Закону України “Про освіту”,  мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти.

Особам, які належать до національних меншин України та корінних народів, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти мовою відповідної національної меншини чи корінного народу, поряд із державною мовою.

Розпорядження "Про створення комісії у Придунайській філії ПрАТ "ВНЗ "МАУП" для проведення перевірки щодо використання в освітньому процесі російськомовної літератури, в тому числі виданої країною-агресором"

 

Стратегія популяризації української мови на 2025 рік

 

 

   

План заходів з реалізації стратегії популяризації української мови
на 2025 рік

 

 

 

ДЕРЖАВНА МОВА Є РОБОЧОЮ МОВОЮ СПІЛКУВАННЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», державна мова є робочою мовою спілкування для  підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, у тому числі мовою засідань, заходів, зустрічей.

Державна мова має застосовуватися в робочий час науково-педагогічними, педагогічними та іншими працівниками закладів освіти.

Державна мова має використовуватися в межах освітнього процесу, під час проведення навчальних занять (крім занять із навчальних предметів, які, згідно з освітньою програмою закладу освіти, викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин), у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти як зі здобувачами освіти (вихованцями), так і між собою (листи МОН № 1-9-581 від 17.09.19 року  “Про застосування державної мови в освітньому процесі” та від  01.02.2018 року  № 1/9-74 “Лист щодо застосування української мови в освітній галузі”).

УСІ ПРАЦІВНИКИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ВОЛОДІЮТЬ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ

Посадові та службові особи підприємств, установ і організацій державної й комунальної форм власності, тобто керівники закладів освіти, працівники органів управління освітою, педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ і працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови, зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків (стаття 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»).     

Згідно з освітніми програмами заклад освіти також може пропонувати викладання частин навчальних дисциплін англійською чи іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Однак для світян та студентів філії саме українська є основною мовою офіційного ділового спілкування. 

Відповідне мовне середовище створюється в нашому закладі вищої освіти як в ході аудиторних занять, так і в рамках виховних та святкових заходів. Основним наративом мовної концепції Придунайської філії є теза: "Ми - громадяни України, знання мови – це майбутня кар’єра, це репутація, це успішний професійний шлях майбутнього фахівця!".

Кожен повинен пам’ятати: Україна починається саме з тебе!

 

ua ru en