Партнерство зі стейкхолдерами
Сучасний стан освіти характеризується не лише особливостями діяльності закладів освіти, а й специфікою взаємовідносин з установами, організаціями та іншими особами, які можуть задавати вектор її розвитку. Важливу роль у сприянні інноваціям відіграє розбудова налагодженого партнерства закладу освіти з ключовими стейкхолдерами.
Стейкхолдери – юридичні та фізичні особи, які мають легітимний інтерес до діяльності ЗВО, залежать від неї та можуть на неї впливати – суспільство, бізнес-партнери, інвестори, об'єднання громадян, громадські організації, співробітники, влада, медіа, міжнародні організації та ін.
До стейкхолдерів Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП» належать: органи державної влади та місцевого самоврядування, роботодавці; здобувачі освіти, які перебувають на стадії вибору закладу освіти; абітурієнти та їх батьки; споживачі освітніх послуг (студенти); випускники закладу; педагогічні працівники тощо. З метою отримання періодичного зворотного зв’язку від стейкхолдерів розроблені форми анкет для здобувачів освіти, випускників, роботодавців та батьків тощо.
МЕХАНІЗМ ВЗАЄМОДІЇ ІЗ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ:
- Інформування (прес-релізи, звіти, веб-сайт, соціальні мережі, роздатковий матеріал) - Обмін думками (пряма комунікація, переговори, консультації, громадські слухання, круглі столи, конференції, семінари та ін.) - Виявлення думок та інтересів (опитування, анкетування, особисте спілкування) - Участь у заходах, що проводять зацікавлені сторони (наради, тематичні форуми, конференції) - Спільна діяльність (проекти, заходи, акції, конкурси)
Отримання періодичного зворотного зв’язку від стейкхолдерів є обов’язковою складовою системи внутрішнього забезпечення якості у Придунайській філії.
Лист від військової частини № 3012 Національної гвардії України
ПРИНЦИПИ ВЗАЄМОДІЇ Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП» ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ
Придунайська філія дотримується основних принципів взаємодії із стейкхолдерами, а саме:
Надання зрозумілої інформації у форматі та мовою, що відповідають потребам стейкхолдерів.
Попереднє інформування стейкхолдерів про плани та заходи ЗВО.
Надання інформації доступними способами та каналами, а також у місцях, що зручні стейкхолдерам.
Прозорий механізм відповіді на запитання, пропозиції або скарги з боку стейкхолдерів.
З метою підвищення зацікавленості студентів у навчанні та підготовки якісного контингенту кафедри ЗВО проводять заходи, що передбачають залучення стейкхолдерів до організації та реалізації освітнього процесу: участь роботодавців у науково-практичних заходах, у вдосконаленні освітніх програм, у проведенні всіх видів практик на підприємствах, в організації зустрічей студентів з потенційними роботодавцями.
Такі зустрічі дають можливість ознайомити студентів з професійними компетенціями, потребами та вимогами сучасного ринку праці, мотивувати студентів до власного розвитку і самореалізації, що сприятиме їх подальшому працевлаштуванню.
Для Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП» важливим є збереження напрацьованих форм партнерства і співробітництва зі стейкхолдерами, можливість спілкування студентської аудиторії з фахівцями-практиками.