Українські вишиванки - наче райдуги світанки

«Українські вишиванки - наче райдуги світанки»

17 травня - Всеукраїнський День вишиванки (День національного вбрання) виріс з традиційної акції Парад вишиванок, яка раніше щорічно проводилася в День Незалежності.

Сьогодні це Всеукраїнський День національного костюма - національне свято, яке об'єднує українців незалежно від їх статі, соціального статусу, віросповідання або політичних поглядів. Його мета - зберегти споконвічні народні традиції створення і носіння національної вишитого одягу.

Скарбниця давніх традицій. Зашифрований літопис нашої країни. Дзеркало народу. Модний аксесуар. Все це переплелося в унікальному надбанні України та світу - вишиванці.

Будучи неповторним елементом світової культури, символом етнічної приналежності і національної єдності, традиційна вишиванка заслуговує особливого шанування.

У цей святковий весняний травневий день у читальному залі бібліотеки - філії №4 ЦБС для дорослих відбулася творча зустріч відомої майстрині Затинченко Тамари Костянтинівни зі студентами Придунайської філії Міжрегіональної академії управління персоналом та презентація виставки її творчих робіт «Вишиванка-символ української душі».

Ведуча зустрічі, завідуюча бібліотекою-філією Косійчук Світлана познайомила запрошених гостей з історією свята. Цікава та емоційна розповідь Затинченко Тамари Костянтинівни про історію вишивки і традиції рукоділля різних регіонів України працівники бібліотеки ілюстрували слайдами і барвистими відеоматеріалами. Студенти читали ліричні вірші і неймовірні рядки з українських пісень про вишиванку.

Для студентів і читачів бібліотеки відбулася презентація виставки творчих робіт майстрині. Окрасою експозиції є національні символи - вишиванки та українські обереги - вишиті рушники, виконані різними техніками, з використанням візерунків різних регіонів України.

Особливе захоплення студентів викликала демонстрація колекції українського традиційного жіночого костюма кінця XIX - початку XX століття різних регіонів, в тому числі півдня України. Показ супроводжувався поясненнями майстра автентичного українського костюма, як правильно і в якій послідовності одягати «очіпок», «плахту», «запаску», «жупан» та інші колоритні елементи національного одягу. Тамара Костянтинівна показала і вишиванку з бессарабськими мотивами, елементами вишивки багатьох національностей нашого краю.

   На виставці були представлені також роботи Тамари Костянтинівни - картини і панно, вишиті гладдю: «Україна», «Кобзар», «Леся Українка», «Леся Українка. «Лісова пісня» Лукаш и Мавка», «Т.Г. Шевченко «Катерина», «Т.Г. Шевченко «Пастушок», «Рідна хата», «Млин», «Весняний букет», «Мальви»».

 Цікавим і пізнавальним для студентів була розповідь майстрині про особливості вишивки південного регіону України, про сакральність українських оберегів.

Тамара Костянтинівна продемонструвала дівчатам і юнакам елементи української вишивки, орнаменти «Древо життя» та «Квітка» - українські символи і обереги.

Усі бажаючі мали можливість долучитися до найдавнішого мистецтва вишивки - оберега для свого будинку, на щастя, на долю, на любов.

У залі звучали музичні відео композиції «Україна-вишиванка», «Мамина сорочка», «Рушник», «Квітка-душа».

 Бібліотекарі підготували для гостей огляд змістовної та цікавої тематичної книжкової виставки «Українські вишиванки - наче райдуги світанки».

Фото і текст: студентка II курсу

Станєва Тетяна

ua ru en