Стартап нової компютерної гри «Місце сили» Придунайського регіону

   Студент Придунайської філії МАУП Чумаков Микола, викладач інформатики – Рященко Оксана та директор Придунайської філії Тамара Гуменникова взяли участь у стартапі нової комп’ютерної гри « Місце сили» за документальним фільмом, автором якого є мешканка села Криничне Тетяна Станєва. 
Перший семінар з розробки комп'ютерної гри "Місце сили" про село Криничне підготовлений учнями і викладачами Криничанської середньої школи. Спонсор - "Центр розвитку Бессарабії". 
Цей проект, автором ідеї якого є викладач МАУП Оксана Іванівна - ще масштабніший, ніж фільм, і задіє багато людей і матеріалу: «Сюди, за бажанням, можна вмістити весь матеріал, що нам не вдалося вмістити в 100 хвилин фільму! Головна ідея й завдання проекту - це навчити дітей Криничанської школи програмування й спільно з учителями створити свій продукт, яким вони зможуть користуватися на уроках!»
   Отже, 9 березня в Ізмаїльському державному університеті за допомогою викладачів Одеського національного політехнічного університету, за підтримки Центр розвитку Бессарабії відбулася науково-практична конференція, де всі познайомилися з концепцією, основними поняттями і різновидами комп'ютерних ігор.
Тему ігрової педагогіки освітила доктор педагогічних наук, професор, директор Придунайської філії «МАУП» Тамара Гуменникова, яка анонсувала курс «Культурний код болгар Придунав'я». Доцент кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій ОНПУ Тетяна Лугова виступила на заході як консультант з проектування комп'ютерних систем. Старший викладач кафедри інформаційних систем ОНПУ, керівник Школи ігрових інформаційних систем і доповненої реальності Юлія Трояновська розповіла про особливості проектування додатків доповненої реальності. На закінчення презентації слово надали автору ідеї Оксані Рященко. Вона представила свої методичні рекомендації для створення дидактичних комп'ютерних ігор і ознайомила з концепцією проекту серії ігор «Місце сили».
   У ході другої частини семінару були заслухані презентації проектів, розроблених молоддю Бессарабії. Так, студент 3-го курсу МАУП Микола Чумаков представив мобільний додаток «Із скарбів болгарської скрині». Студенти 5-го курсу інституту комп'ютерних систем ОНПУ Максим Орлов і Микола Якименко презентували свою роботу «Особливості створення етнографічного додатки», а студент 1-го курсу інституту комп'ютерних систем ОНПУ Антон Андросов і учні Ізмаїльській ЗОШ № 10 Я. Майстерюк, Н. Мінковський і А. Хрустальов поділилися спостереженнями про особливості створення додатків на прикладі футболу (танцювальних елементів) і віртуального фортепіано. Дмитро Будур, учень 9-В класу Ізмаїльській школи № 10, представив свій проект «Довгий шлях на Батьківщину».
   Далі школярам було запропоновано тригодинний майстер-клас з проектування та розробки етнографічних додатків, основна мета якого - зацікавити цією темою майбутніх програмістів і дати можливість спробувати себе в програмуванні.

Погребний Олександр, студент Придунайської філії МАУП

 

ua ru en