Всесвітній день філософії

Щорічно святкуючи Всесвітній день філософії в третій четвер листопада, світова громадськість привертає увагу до неминущої цінності філософії для розвитку людської думки в кожній культурі та формування світогляду кожної окремої людини. Студенти І курсу Придунайського філії під керівництвом завідувачки кафедри суспільно-наукових дисциплін, к.ф.н. Байрамової О.В., 21 листопада, знайомлячись з історією Всесвітнього дня філософії, підготували і провели семінар-тренінг "Маніпуляції в спілкуванні. Розпізнавання й протидія". Захід виявився не тільки цікавим для всіх учасників, а й корисним для бажаючих підвищити свій рівень комунікативної компетентності.

Всесвітній день філософії був встановлений у 2005 році на 33-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою підкреслити важливість цієї науки, особливо для молоді. При цьому учасники конференції відзначили, що «філософія є науковою дисципліною, яка стимулює критичне і незалежне мислення, сприяє кращому розумінню навколишньої дійсності і сприяє утвердженню ідеалів толерантності і миру».

Учасники Генеральної конференції були переконані, що «підвищення статусу Дня філософії, що відзначався ЮНЕСКО, до рівня Всесвітнього дня філософії послужить визнанню цієї дисципліни і додасть потужний імпульс її розвитку, зокрема, її викладанню у всьому світі».

Всесвітній день філософії проголошений ЮНЕСКО, але не монополізований нею. Це свято належить всім людям, яким небайдужа філософія, в якій би частині планети вони не знаходилися.

ua ru en