Екскурсія до музею історії Дунайського пароплавства

Екскурсія до музею історії Дунайського пароплавства

    Музей Українського Дунайського пароплавства розташований в найвищій будівлі Ізмаїла – управлінні Українського Дунайського пароплавства. Проект експозиції був виконаний художниками-дизайнерами з Одеси: В.І. Нападовським та А.А. Притулою.

   …Коли заходиш до зали, ти відчуваєш, нібито знаходишся на палубі корабля…

    Археологічний матеріл в поєднанні з документальними джерелами дає  уявлення про грецький, римський, візантійський, слов’янський, турецький та російський періоди судноплавства по Дунаю. З історією торгового судноплавства в Придунайському краї в музеї знайомлять численні документи і фотографії, мапи, суднові й особисті предмети, моделі теплоходів, газети і плакати, особисті речі ветеранів пароплавства.

    Предметами гордості музею є перше видання Лоції Чорного моря, оригінальні суднові прилади ХІХ-ХХ ст., колекція якорів різних епох і типів, які багато років працювали на суднах пароплавства, численні моделі судів.

В експозиції музею детально висвітлені початок створення Дунайського Державного пароплавства, що припадає на жовтень 1944, важкий період становлення в умовах воєнного часу, повоєнна відбудова, етапи реконструкції та оновлення флоту.

Також у студентів Придунайської філії МАУП була можливість відчути себе членами екіпажу корабля: капітаном, судноводіями, радистами та механіками.

Екскурсія надала студентам багато дивовижних вражень та нових знань, якими хочеться ділитися з оточуючими. 

Студенти ІІ курсу Марія Гуцан та Денис Бондатій

ua ru en