День Соборності України: історико-політичні дискусії

21 січня 2022 року представники кафедри суспільно-наукових дисциплін Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП» разом зі здобувачами вищої освіти взяли участь в роботі VІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «День Соборності України: історико-політичні дискусії» на базі Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «МАУП».

До роботи в конференції залучилися викладачі та студенти Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Волинського інституту імені В’ячеслава Липинського ПрАТ «ВНЗ «МАУП», Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та багато ін.

Діапазон представлених доповідей був дуже широкий, але всі вони були присвячені основним етапам становлення української державності та її соборності, єдності. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, об’єднану державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Свято День Соборності України щороку відзначається в одну й ту ж саму дату – 22 січня. Саме цього дня у 1919 році в Києві, на Софіївській Площі відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Вона передбачає не лише пам’ять про історичне минуле, а й потребує спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли небайдужі громадяни, з різних кутків країни, спілкуються, разом працюють, створюють знакове і важливе.

ua ru en