Відбірковий етап ХVІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців

В українському ліцеї ім. Т.Г.Шевченка за ініціативи керівника методичного об′єднання вчителів історії та права загальноосвітніх навчальних закладів м. Ізмаїла Полякової О.В. проводився відбірковий етап ХVІІ Всеукраїнського турніру юних правознавців відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси, захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 р. № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 р. за № 1318/20056 (зі змінами) (далі – Положення), Правил та умов проведення таких заходів, затверджених Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України. У змаганні взяли участь команди, сформовані із учнів 7-11 класів Ізмаїльських шкіл. До складу команд входили від 3 до 5 учасників. Команду очолювали капітани, які були офіційними представниками команд під час цікавих учнівських інтелектуальних змагань.

За вказаними правилами до участі у такому турнірі можуть залучатися викладачі та студенти вищих навчальних закладів. На запрошення вчителів методоб′єднання у такому цікавому заході взяли участь студенти-правознавці Придунайської філії МАУП Максим Кара, Валерія Найдюк, Георгій Дімов та викладач Щокіна В.В., які ввійшли до складу журі конкурсу.

Ми із щирим інтересом та захопленням слідкували за перебігом змагання. Більшість команд продемонстрували дійсно багаті свої знання із правознавства, показали активну громадянську позицію, бажання у подальшому брати участь у вирішенні соціальних проблем держави.

Завданнями турніру були проблемні (дискусійні) питання теоретичного та прикладного спрямування, що не мають однозначного вирішення у сучасній вітчизняній та міжнародній правничій науці та практиці і передбачають можливість декількох підходів до їх розв’язання.

Нам сподобалось турботливе ставлення вчителів до своїх учнів, які не тільки дають їм певні знання, але і виховують в дусі загальнолюдських демократичних цінностей.

Команди продемонстрували свої правові знання, навички роботи в колективі, вміння формувати та відстоювати власну думку.

В результаті «запеклої», азартної битви переможцями стали команди шкіл № 2 та № 11, які і ввійдуть у команду, котра буде представляти Ізмаїльські школи у ІІ етапі Всеукраїнського турніру.

ua ru en