Мерцишор - символ весни і надії

   Прихід весни в нашому багатонаціональному краї все частіше пов'язують з традиціями і звичаями народів, що населяють південь України, Бессарабію. Святкується 1 березня. У цей день люди дарують один одному маленькі бутоньєрки у вигляді квіточок з ниточок білого і червоного кольорів. Це прикраса, так само як і свято, називається Мерцишор.
Гарний звичай дарувати Мерцишор розширив свої горизонти і придбав нові значення. Мерцишор дарують один одному закохані, подружжя, колеги, друзі. Діти дарують Мерцишор батькам, вчителям, братам і сестрам. Цим благородним і красивим символом ми висловлюємо повагу і любов, побажання здоров'я і достатку, миру і дружби.
Напередодні традиційного свята в стінах Прідунайскої філії МАУП відбувся дивовижний майстер-клас «Мерцишор - символ весни і надії», який провели відома в нашому краї майстриня Ніна Григорівна Григор'єва і працівники бібліотеки-філіала №4 ЦБС.
  Провідна творчої зустрічі, завідуюча бібліотекою Косійчук Світлана підготувала для студентської молоді цікаву слайд - розповідь про історію свята зустрічі весни, ще з давніх часів, коли наші предки на півдні Європи початком року вважали березень, тобто прихід весни і початок відродження природи. Зустріч вийшла захоплюючою і душевною.
Учасники зустрічі відзначили, що це свято зі задоволенням відзначають не тільки болгари, молдавани, румуни, а й все населення нашого багатонаціонального краю.
Що стоїть біля витоків Мерцишор, що символізують кольори Мерцишор - червоний і білий?
  Молоді люди познайомилися з легендами походження весняної прикраси. Як водитится в легендах, історія появи цього дивного свята пов'язана з любов'ю і жертовністю. На зустрічі дівчата і юнаки черговий раз переконалися: добро завжди перемагає зло, але добро потрібно захищати.
Розповідь про традиції Мерцишор і його символаи доповнювали студенти.
Рукодільниця Ніна Григорівна продемонструвала різні варіації бутоньеток і техніки виготовлення Мерцишор зі стрічок і ниток.
  Студенти захоплено плели милі і чарівні маленькі червоно-білі бутоньєрки-Мерцишор, символи весняного пробудження природи різними способами.
На завершення зустрічі бібліотекарі Цибірня Галина і Шефова Наталія познайомили творчу молодь з тематичною виставкою «Дивовижний світ рукоділля».
Майстер - клас продемонстрував різноманіття традицій і оригінальні ідеї молодих талантів.
  «Мерцишор» став для жителів Придунав'я великим весняним святом миру і дружби, багатонаціонального мистецтва, сприяючи взаємному збагаченню національних культур.
Андрій Дойчу, студент І курсу Придунайської філії МАУП

ua ru en