Круглий стіл «Актуальні проблеми судочинства в Україні»

Круглий стіл «Актуальні проблеми судочинства в Україні» провели в Придунайській філії МАУП

         У демократичному суспільстві суд є однією з незалежних гілок влади. На рівні з виконавчою й законодавчою гілками влад, він - один із чинників балансу сил і функціонування громадянського суспільства. 
Рік тому до діючого законодавства, в тому числі чинних тоді Закону про судовий устрій і процесуальні кодекси, внесені певні зміни, які привели діяльність судової системи у відповідність до вимог Конституції. 
          9 жовтня ц.р. викладачі кафедри права разом із студентами-правознавцями Придунайської філії МАУП провели чергове засідання круглим столом за темою «Актуальні проблеми судочинства в Україні», обговорюючи кроки реформування судової влади. Своїм баченням вказаного поділились завідувач кафедри права к.ю.н. Переверза О.Я., к.ю.н. Стрілець Г.О., викладачі кафедри Щокіна В.В., Кулава М.К.
       В процесі роботи круглого столу учасники мали змогу заслухати цікаву інформацію та привітання із Днем юриста студентів-першокурсників Терзі Олександра, Дойчу Андрія. Високим рівнем науково-практичної цінності характеризувалися змістовні доповіді студентів Нєдової Неллі («Психологічні аспекти юридичного інтерв'ювання»), Булгару Віолети («Формування професійної правової допомоги згідно 2-го Литовського статуту»), Атанасова Миколи («Сучасні проблеми медіації у судовій та загально-правовій діяльності»), Арабаджи Олени («Процесуальні аспекти здійснення обшуку»). Розглянуто та обговорено і ряд інших питань, що стосуються прогалин в практиці застосування кримінального процесу, новел сімейного законодавства тощо. 
Матеріали, представлені у виступах, супроводжувались яскравими та змістовними презентаціями, викликали жваві дискусії у залі. Здобутки старшокурсників мають стати гарним прикладом та стимулом для початкуючих правознавців. 
          В результаті обговорення дійшли висновку, що в умовах стрімкого адміністратив-ного реформування державного устрою існує нагальна потреба узавершені судової реформи, що є складним, комплексним процесом, який відображає рівень інституа-лізації та розвитку суспільства, і має за мету ефективний захист прав людини. При цьому, реформуваннямає бути виваженим, з урахуванням правових традицій та правової культури світової спільноти. 
      Засідання круглого столу пройшло у діловій, але дружній і невимушеній обстановці. Зрозуміло, що крім наукового-пізнавального характеру, проведення подібних заходів сприяє підвищенню якості освітньо-кваліфікаційних навичок майбутніх юристів.
        В черговий раз студенти довели, що у Придунайській філії МАУП навчається талановита молодь, комунікабельність та творчий потенціал якої є основою успішного майбутнього України.


В.В.Щокіна, викладач кафедри права

ua ru en